24.09.2021

Poctivá renovácia #1: technický a vizuálny stav produktu

Renovovaná technika je opradená mnohými mýtmi. Neraz sa na ňu v dôsledku nepoctivých renovátorov a nedostatku informácií pozerá s nedôverou. Renovovaná výpočtová technika je však budúcnosť, spájajúca prémiové počítače s odpoveďou na problém plastov a elektroodpadu. Netreba sa jej preto báť. Stačí rozoznať poctivý renovovaný počítač od stroja, ktorý môže spôsobiť viac starostí než radosti.

V sérii „Poctivá renovácia“ vám postupne prezradíme, prečo netreba ani pri renovovaných strojoch zľaviť z nárokov, na čo si pri ich výbere dať pozor a aké znaky môžu odhaliť práve spomínaných neserióznych „renovátorov“. Venovať sa však budeme aj parametrom, ktoré je potrebné od svojho laptopu či počítača očakávať s ohľadom na účel jeho použitia. Nezabudneme ani na najvyhľadávanejšie značky a modely, ktorých spoľahlivosť stihol za niekoľko rokov overiť čas.

Renovovaná technika prechádza dôkladným testovaním

Seriózny predajca renovovaných laptopov a počítačov je zárukou toho, že nekupujete mačku vo vreci. My techsaveri vystavujeme techniku dôkladným záťažovým testom, ktoré sú neraz prísnejšie než tie, ktorými prechádzajú nové výrobky. Odhalia i najmenšiu nedokonalosť či možný zdroj budúcich problémov. Takto môžeme pred uvedením na trh všetky potrebné diely náležite vymeniť. Preto sa nemusíte báť ani technického zastarania renovovanej techniky. Môžete sa spoľahnúť, že naša renovovaná technika poslúži ešte ďalších šesť až sedem rokov. Možno aj viac :).

Spoľahlivosť bez kompromisov

Väčšina použitých zariadení, ktoré k nám do techsavers prichádzajú na renováciu, je vo výbornej kondícii a na dosiahnutie bezchybného, 100% technického stavu potrebujú len malé vyladenia. Keďže ide o overené modely vyššej prémiovej business triedy, svojou kvalitou a životnosťou neraz prekonajú očakávania. Často vydržia viac než novozakúpené lacné stroje nižšej triedy. Toto tvrdenie umocňuje aj minimálne dvojročná záruka, ktorá je pri každom renovovanom laptope či počítači samozrejmosťou. Aj tu však ideme nad rámec zákonných povinností a záruku môžeme v prípade záujmu rozšíriť až na dobu piatich rokov. Čo myslíte, aká časť predaných renovovaných počítačov sa nám vráti na reklamáciu? Ani nie jedno percento! Pre ilustráciu uvedieme, že v prípade nových počítačov sa táto hodnota pohybuje na úrovni troch až piatich percent.

Kvalita od Techsavers zaradená do tried

Pre úplnosť je však na mieste povedať aj to, že sa na renovovaných zariadeniach môžu vyskytnúť kozmetické nedostatky, ako napríklad drobné škrabance, jemné fľaky na displeji či menšie preliačiny. Každý produkt preto zaraďujeme do tried kvality podľa toho, v akom vizuálnom stave je. Ak teda v odznaku v pravom hornom rohu produktu uvidíte niektoré z týchto označení, viete, s čím pri kúpe produktu počítať.

Premium produkt nemá žiadne kozmetické vady. Displej aj konštrukcia sú v stopercentnom stave a laptop vyzerá ako nový.

Standard je našou najpredávanejšou triedou. Vykazuje len zanedbateľné, na prvý pohľad neviditeľné stopy predchádzajúceho používania. Ak teda hľadáte notebook, ktorý je na nerozoznanie od nového, vyberať môžete aj z tejto triedy.

• Pri triede Economy+ nájdete v galérii reálne fotky vizuálnych poškodení. Ide o chyby, ktoré však nebudú pri bežnej práci vyrušovať. Technický stav je aj pri tejto triede vždy stopercentný.

• Produkty triedy Economy majú viditeľnejšie kozmetické vady na šasi či displeji. Na technický stav produktu však nemajú žiaden vplyv. Ak chcete ušetriť aj pri kúpe renovovanej techniky, táto trieda bude vzhľadom na vysoké cenové zvýhodnenie ideálnou voľbou. Aj v tomto prípade je možné pozrieť si vo fotogalérii reálne detaily vizuálnych nedokonalostí.

Technika je vraj spôsob, ako meniť zázraky na samozrejmosť. U nás v Techsavers sa denne premieňa špičková technika vysokej kvality na cenovo dostupný produkt, ktorý sa postará o spokojný užívateľský zážitok. Doprajte si preto komfort pri práci či pôžitok z voľných chvíľ a vyberte si renovovanú techniku, ktorá nesklame. Renovácia je zelená budúcnosť. Neuspokojte sa s priemernou kvalitou a žiadajte spojenie high-end techniky v top stave, ktorá sa pýši prívlastkom ekologická.

1