najčastejšie otázky

Techsavers sú komunitou ľudí, ktorí preberajú spoločenskú zodpovednosť za ekologické dopady, ktoré spôsobuje vyradená výpočtová technika ako odpad. Sme to my, ktorí ju vykupujú a dôkladne renovujú, sú to naši partneri, ktorí tvoria našu obchodnú sieť a ste to aj vy – majitelia renovovanej techniky, ktorí poznajú jej prednosti – najlepší pomer ceny, kvality a výkonu.

Renovovaná výpočtová technika je 100% funkčná používaná technika, ktorá môže, ale nemusí niesť fyzické znaky používania. Pri procese renovácie však dochádza k ich oprave a takýto produkt je často na nerozoznanie od nového kusu.

Špičkové high-end produkty, predovšetkým počítače alebo notebooky, u nás prechádzajú náročnými testami a dôkladnou renováciou, pričom garantujeme minimálne 24-mesačnú záruku.

Po príchode produktov k nám, najprv vykonávame hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar následne posielame na čistenie a leštenie. Pri notebookoch prichádza ďalej na rad úprava zahraničnej klávesnice na slovenskú. Takisto zisťujeme výdrž batérií a zaraďujeme ich do kategórií. Ak batéria nemá dostatočnú kapacitu, tak ju vymeníme za novú. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Výsledné produkty nakoniec balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

O rozdieloch medzi spracovaním použitej výpočtovej techniky sa dočítaš viac v našich článkoch

Stáva sa, že naša konkurencia ponúka podobné modely počítačov za nižšie ceny. Do úvahy však treba vždy brať presnú konfiguráciu zariadenia. Mimo konfiguráciu nemajú takéto stroje často nainštalovaný operačný systém, prípadne lokalizovanú – slovenskú klávesnicu. V neposlednom rade konkurencia nedosahuje taký stupeň precíznosti a kvality renovácie, ako je to v prípade našich strojov. Sme lídrom v renovácii a stojíme si za tým. V konečnom dôsledku môže mať konkurencia nižšie ceny naoko, no z objektívnych dôvodov, ktoré teba ako spotrebiteľa nepotešia. Ak takýto zhodný produkt u konkurencie za nižšiu cenu nájdeš, daj nám prosím vedieť (prostredníctvom formulára pri konkrétnom produkte) a my sa na to radi pozrieme.

Výpočtová technika, ktorú renovujeme a predávame pochádza predovšetkým z korporátneho prostredia krajín severnej a západnej Európy.

Estetický stav notebookov a počítačov našej ponuky sa môže líšiť. Vytvorili sme preto štyri triedy kvality výrobkov, ktoré cenovo odzrkadľujú opotrebenie strojov. Všetky naše produkty sú však v 100% funkčnom stave, aj napriek kozmetickým znakom opotrebenia.

Naše portfólio produktov predstavujú business a premium zariadenia renomovaných firiem ako HP, Lenovo, Dell a Fujitsu.

Takmer všetky naše zariadenia ponúkame s 24 mesačnou zárukou pre fyzické a právnické osoby. Štandardnú záruku je však možné za príplatok predlžiť až na 60 mesiacov.

 • Osobný odber (do 2 – 5 dní)- Tvoj renovovaný notebook alebo počítač ti doručíme do 2 až 5 dní zadarmo k preferovanému partnerovi, ktorého si si pri objednávke vybral/a.
 • Osobný odber (do 24 hodín) - Ak sa ti nechce čakať, objednávku vieme za príplatok 3€ doručiť k partnerovi už do 24 hodín od objednania, respektíve od potvrdenia platby.
 • Doručenie kuriérom (do 24 hodín) – Ak chceš svoj produkt doručiť priamo domov, ponúkame možnosť dopravy kuriérom do 24 hodín od objednávky, respektíve od potvrdenia platby. Kuriéra máš zadarmo, ak objednávku zaplatíš kartou. Ak si tovar objednáš na dobierku, doprava kuriérom je za príplatok 5€.

 • Platba kartou – pri tejto platbe získaš doručenie kuriérom až k tebe domov alebo do firmy zadarmo
 • Dobierka – v hotovosti alebo kartou, podľa možností kuriéra/predajcu
 • Bankový prevod - všetky informácie ti pošleme e-mailom hneď po zadaní objednávky.

Sieť partnerov – techsaverov predstavuje rozsiahlu sieť našich obchodných partnerov, ktorí sú samostatnými predajcami. Pre zákazníkov slúžia buď ako výdajné miesta e-shopových objednávok, alebo ako miesto, kde ti radi pomôžu s výberom a poradenstvom ohľadom renovovaných notebookov a počítačov. Ak napríklad náš produkt potrebuješ reklamovať, vieš sa priamo obrátiť na partnera, ktorého si si vybral/a v procese objednávky.

Áno, my techsaveri renovujeme notebooky a počítače na požiadanie. Záleží však od modelu a stavu tvojho zariadenia. Renovujeme predovšetkým business a prémiové rady notebookov a počítačov. Cena za renováciu je rovnako individuálna a zohľadňuje náročnosť a rozsah renovácie. Ak by si mal/a záujem o renováciu tvojho zariadenia, daj nám vedieť na info@techsavers.sk a nezabudni na detailnú špecifikáciu a fotky tvojho zariadenia.

Výpočtovú techniku vykupujeme od koncových zákazníkov len veľmi výnimočne. Pošli nám ale tvoju ponuku na info@techsavers.sk , pozrieme sa na to a v prípade záujmu ťa budeme kontaktovať. Viac info o výkupe nájdeš tu.

Ak si doteraz nemal/a žiadnu skúsenosť s kúpou našej renovovanej techniky, tvoje obavy chápeme. Oprávnené ale nie sú, keďže u nás každý kus výpočtovej techniky prechádza dôsledným procesom renovácie - najprv vykonávame hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar následne posielame na dôkladné čistenie a leštenie. Pri notebookoch upravujeme zahraničnú klávesnicu na slovenskú. Takisto zisťujeme výdrž batérií a zaraďujeme ich do kategórií. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Produkty nakoniec balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

Batérie rozdeľujeme do tried na základe testovania špeciálnym záťažovým testom.

 • NOVÁ batéria (NB): Úplne nová batéria. Na kapacitu batérie platí záruka 12 mesiacov.
 • VD = 90% batéria: Pôvodná batéria s minimálne 90% svojej kapacity. Na kapacitu batérie platí záruka 90 dní.
 • DB = 75% batéria: Pôvodná batéria s minimálne 75% svojej kapacity. Na kapacitu batérie platí záruka 60 dní.
 • SB = 50% batéria: Pôvodná batéria s minimálne 50% svojej kapacity. Na kapacitu batérie platí záruka 60 dní.
 • ZLÁ batéria: Pôvodná, no nefunkčná batéria.

 • Premium = Dokonale zrenovovaný notebook. Nemá kozmetické vady, prípadne sú minimálne (voľným okom ľahko prehliadnuteľný malý škrabanec na plaste…). Ekvivalentné niekoľko týždňovému použitiu. Displej je v 100% stave, notebook je ako nový.
 • Standard = Naša najpredávanejšia trieda, pri ktorej renováciou garantujeme veľmi dobrý vzhľad notebooku. Displej a hardware je v 100% stave, avšak môže vykazovať jemné stopy predošlého zaobchádzania, ako napríklad drobný škrabanej na plaste.
 • Economy = Notebooky Economy majú viditeľnejšie kozmetické vady na plastoch, prípadne na displeji. Vady ale nemajú vplyv na technický stav notebooku, zariadenie je teda 100% funkčné. Pred kúpou si vieš pozrieť vady detailne v galérii notebooku, kde si vyhovujúci kus môžeš aj rovno objednať.

 • Premium = Displej je v 100% stave, viditeľné známky používania môžu byť prípadne len na plastoch.
 • Standard = Monitor má minimálne kozmetické chyby na displeji, ktoré pri bežnej práci len ťažko identifikuješ (vadný pixel, škrabanček), známky používania sú povolené aj na plastoch.
 • Economy = Väčšie kozmetické chyby na displeji (napríklad väčší škrabanec, viac vadných bodov, väčší fľak, avšak neprekážajú pri práci a sú plne použiteľné.
 • Liquidation = Značné poškodenia displeja, plastov, napríklad pixelové pásy, veľké škrabance a podobne. Tieto monitory sú vhodné pre použitie na menej používaných miestach, napríklad k serverom atd. Sú s veľkým cenovým zvýhodnením. V Galérii daného kusu nájdete detailné fotky ako aj možnosť objednať.

 • Premium = Dispej je v 100% stave, zariadenie môže mať len drobné kozmetické vady.
 • Standard = Zariadenie môže mať minimálne viditeľné drobné chyby na pohľadovej časti. Tie ale neprekážajú pri práci. Väčšie kozmetické vady sú prípustné len na boku alebo vzadu.
 • Economy = Menšie kozmetické chyby sa môžu nachádzať aj na displeji, neprekážajú ale pri práci. Viditeľnejšie kozmetické chyby môžu byť na boku alebo vzadu.
 • Liquidation = Väčšie kozmetické chyby sa môžu nachádzať na displeji, neprekážajú ale pri práci. Poškodenia plastov v tejto triede môžu byť väčšie (prasknuté, odlomené). Pri produktoch tejto triedy platí vysoké cenové zvýhodnenie. V Galérii daného produktu nájdeš detailné fotky a možnosť produkt priamo objednať.

Aj napriek dovozu zo zahraničia majú všetky naše notebooky lokalizovanú klávesnicu v slovenčine. Operačný systém je v slovenčine taktiež.

Produkty balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov.

Súčasťou balenia našich produktov je vždy napájaci kábel. Ku každému PC máte v balení automaticky myš a klávesnicu, k notebooku čistiacu handričku. Monitory majú v balení aj VGA kábel.

Všetky naše zariadenia majú automaticky nainštalovaný operačný systém a sú pripravené k okamžitému použitiu. Typ operačného systému je uvedený v parametroch každého produktu.

Pri kúpe nášho zariadenia si v procese objednávky vyberal/a aj preferovaného predajcu v tvojom okolí. Najjednoduchšie bude, keď pokazené zariadenie odnesieš priamo k nemu na predajňu. Ak sa náhodou nenachádzaš v blízkosti zvoleného predajcu, reklamáciu vieme samozrejme vyriešiť aj na diaľku. V tomto prípade nás kontaktuj, určite spolu nájdeme vhodné riešenie tvojej situácie.

Najjednoduchšie bude, ak zakúpené zariadenie odnesieš priamo k preferovanému predajcovi, ktorého si si vybral/a v procese objednávky. Na vrátenie produktu máš 14-dňovú lehotu.

S výberom ti veľmi radi poradíme a vyberieme zariadenie vhodné pre tvoje potreby. Buď sa vieš obrátiť priamo na našich predajcov v tvojom meste, napísať nám e-mail na info@techsavers.sk alebo nás kontaktovať na chate, keď sme online.

Základné parametre si vieš navýšiť pri každom produkte kliknutím na možnosť „Zvýšte si parametre“. Ak pre teba ponúkané navýšenie nie je postačujúce, kontaktuj nás pre informácie ohľadom vyššieho upgradu. My preveríme technické možnosti navýšenia daného zariadenia a spolu niečo isto vymyslíme.

Záruka 24 mesiacov je minimálna dĺžka záručnej doby pri väčšine našich zariadení. Ak si praješ záruku predĺžiť, je to samozrejme možné za príplatok. Rozšíriť si záruku vieš až na 60 mesiacov, ponuku rozšírenia a konkrétny príplatok nájdeš pri každom produkte.

Nakupujte u najväčších renovátorov v strednej Európe,
množstevnou zľavou to len začína

Informujte sa nainfo@techsavers.sk
1